Avaleht | | Logi sisse |

eesti/рус
MENÜÜ
Kategooria
Tilkkastmine [4]
Statistika

Kokku online: 1
Külalisi: 1
Kasutajad: 0

Artiklid

Avaleht » Artikklid » Tilkkastmine

Tilkniisutus

 

Tilkniisutus on ideaalne valik erinevate taimede kastmise korraldamiseks aiamaal, farmimajanduses või Teie suvilas! See kastmisviis on kõige tõhusam ja säästlikum Teie puuviljaaia, lille- ja viinapuuistandiku ning köögi- ja juurviljaaia jaoks. Vesi juhitakse ainult taimejuurte piirkonda ning taimed kasutavad kastmisvett praktiliselt 100%-liselt. Tilkniisutuse süsteem on suhteliselt odav ning erakordselt effektiivne taimede kastmise meetod.


Tilkniisutus võib automatiseerida kasutades kastmiskontrollerit (näiteks G75),  mida on lihtne programmeerida ning mille puhul saavad taimed vett ja toiteaineid vastavalt Teie poolt kehtestatud graafikule. Keerulisemate juhtimissüsteemide kasutamisel reguleerub kastmise režiim vastavalt ilmastiku- ja kliimatingimustele automaatselt. Vee varustuse normi arvestamine ja korrigeerimine on väga lihtne.
Tänu oma tarbimise iseloomule on antud niisutuse viis tänapäeval maailmas esikohal kasutuse mahu poolest.

Tilkniisutuse puhul sõltumata taimeliigist taimede juurestik asetseb täpselt niisutuse piirkonnas. Nii et ei tasu muretseda ei kurkide ega ka paprika pärast. Juured on alati seal, kus on vesi ja toit, sest et tekkinud väiksed  mikroveekanalid on stabiilsed ja ei muutu ega ei lagune iga kasmisega.  

Iga tilguti tekitab suurt niisutussfääri läbimõõduga 0,5 - 0,7 m, mitte aga niisket koonust. Kuna niisutussfäärid ühinevad üksteisega, tilgutite paigutus taimede suhtes ei oma  
tähtsust.

Vesi suundub mööda väikese läbimõõduga torusid eriliste aukude – tilgutite kaudu. Tilkniisutuse puhul veekulu on madal ja ühtlane.
Kõik taimed saavad ühesugust veekogust.

Taimerid võivad töötada välitingimustes, ja paigaltatud veekraanide juurde.  Korpuse plastik on valmistatud UV-kindlast plastmassist ning korpus on korralikult hermetiseeritud.
Kuid talveks (enne miinustemperatuuride tulekut) tilkniisutuse süsteem tuleb panna siseruumi, kuna vedelkristallkuvar võib rivist välja langeda.

 

 

Kategooria: Tilkkastmine | Lisas: val (17.02.2015)
Läbivaatusi: 2353 | Reiting: 0.0/0
: 0
avatar
Saidi sõbrad
  • Saidi looming
  • Isikute liit uCoz

  • Copyright MyCorp © 2024
    Saidi konstruktor - uCoz Конструктор сайтов - uCoz